בית הספר להכשרת מורים בכירים ליוגה במרכז ליוגה הוליסטית

המרכז ליוגה הוליסטית יצירת קשר: http://www.yogacenter.co.il | pessi@yogacenter.co.il | פסי פייג | 8375472-04 | 7259930-050
בית הספר להכשרת מורים בכירים ליוגה במרכז ליוגה הוליסטית מאופיין בכך שהוא מעמיד מורים מיומנים ובעלי רמה מקצועית גבוהה. האוירה בבית הספר היא משפחתית ותומכת, התלמידים מהווים קבוצת תמיכה, מעין משפחה מורחבת וצועדים יחדיו בדרך הלימוד החווייתית והמיוחדת. זוהי סנגהה אמיתית או סטסנגה- חבורת אנשים דורשי אמת.
תוכנית הלימודים היא תוכנית מובנית המיושמת בהצלחה במחזורים הקיימים וברבים אחרים שהסתיימו. תוכנית זו באה לידי ביטוי בהצלחה המוכחת של בוגרי בית הספר המלמדים במרכזי יוגה פרטיים, ציבוריים ומשל עצמם.
הלימודים כוללים את מגוון הנושאים העיקריים הנדרשים ממורה מיומן ליוגה.
יום הלימודים מתחיל בישיבה למדיטציה, תרגילי פראנאימה, לימוד ותרגול אסנות מקבוצות האסנות השונות, התבוננות במרכיבים של האסנות, ברצף של האסנות, הבנה של עקרונות מובילים בתנוחות השונות, הרפיה.
בחלקו השני של יום הלימודים אנו מקדישים זמן לחלק התיאורטי, הפילוסופיה של היוגה, קריאה בטכסטים עתיקים כגון: היוגה סוטרות לפטנג'לי, האתא יוגה פראדיפיקה, גרנדה סמהיטה, שיוה סמהיטה, בהגווד גיטה, ויגיאנה בהאירוה ועוד... דיון בשאלות העולות מהטכסטים, חקירה לעומק הטכסטים ונסיון לראות אם ביכולתנו ליישם את התובנות מעולם היוגה לתוך חיינו העכשויים במציאות היומיומית. מה ניתן לקחת לתוך חיינו ומה פחות אפשרי או פחות נחוץ.
אנו לומדים תזונה יוגית ונטורופתיה, איורוודה, יוגה תראפיה, יוגה לאוכלוסיות מיוחדות כמו: נשים בהריון , יוגה לילדים ונוער, יוגה לגיל הזהב, יוגה לאנשים עם בעיות גב ומפרקים, יוגה לאנשים עם התמכרויות ועוד...
בנוסף, תלמידי בית הספר מגיעים לשיעורי היוגה הרבים המתנהלים במרכז כדי להתאמן וגם כדי לצפות איך מתנהלים שיעורי היוגה הלכה למעשה. במסגרת ההתמחות שלהם, נבחרים טובי התלמידים ללמד במרכז בשנת הלימודים השלישית שלהם וכך רוכשים נסיון בהוראה, תחת הדרכתה הצמודה של פסי.
במשך שנות הלימודים בבית הספר, קונים התלמידים את היכולת לבנות מערכי שיעור. נלמד הרציונל העומד בבסיס בחירת האסנה, רצפי האסנות, ומערכי שיעור מובנים. כאמור, מאחורי כל אסנה מסתתרת אמת, כוונה ומטרה. התלמידים רוכשים את הידע המדויק המאפשר התאמת מבנה שיעור יוגה לאוכלוסיות ספציפיות.
בנוסף, נשלחים התלמידים ללמד יוגה בבתי הספר בחיפה, במרכזי גמילה. במתנסים, במועדוני ספורט
ושיעורים פרטיים.
יש ביקוש עצום למורים שסיימו את מסלול הלימודים בבית הספר להכשרת מורים בכירים ליוגה.
מורים אלה נחשבים בכל מקום למורים מעולים שרמת ההוראה שלהם גבוהה ביותר.
ייחודיות בית הספר באה לידי ביטוי בתפיסת הנחיצות ההכרחית של מושג המסירות למורה והצניעות הנדרשת מהאדם העוסק ביוגה כתלמיד וכמורה כאחד.
בית הספר אינו חוסך ידע מהתלמיד וחושף אותו במישרין לכל מושגי עולם היוגה, הזרמים השונים, המסורות השונות, ההיסטוריה והפילוסופיה הרב גונית של היוגה.
הידע מועבר באהבה, מקצועיות ובתחושה של שליחות, שהרי הידע של היוגה קיים מזה 5000 שנה !
הכשרתו של אדם לקראת היותו מורה ליוגה כרוכה בתהליך של התבוננות ולמידה בלתי פוסקים המהווים חלק הכרחי בהתפתחותו הרוחנית. התפתחות זו מלווה בהנחייתה של פסי פייג שמיישמת בחייה את היוגה על כל היבטיה. פסי משלבת בהוראתה את עולם האסנות כמו את המדיטציה כיון שאת דרכה ביוגה החלה ממקום זה.
מסלול הלימודים הוא מסלול של שלוש שנים. בפרק זמן זה התלמידים עוברים דרך מיוחדת
המאפשרת להם התפתחות אישית ומיצוי הפוטנציאל הטמון בהם. פסי מלווה כל אחד ואחד באופן אישי ונותנת מקום נרחב לביטוי המיוחד, האינדיבידואלי של כל תלמיד.
המפגש המתרחש במרחב בין פסי לבין התלמידים הוא מיוחד ומהווה "צידה לדרך" לחיים.
שעות הלימוד אינן מסתיימות בימי הלימוד השבועיים: לתלמידי בית הספר ניתנת האפשרות להשתתף בעשרות השיעורים המועברים במרכז, לצפות ולהשתתף בשיעורי בוגרים, מורים אחרים ובשיעוריה של פסי. מעבר לכך מתקיימת תקשורת ישירה וליווי רצוף מעבר לשעות הפעילות במרכז.
תלמידי בית הספר רוכשים ידע עצום בדידקטיקה ובשיטות הוראה לקבוצות שונות כאשר שיטת המשובים הניתנים בחום, בתמיכה ובחיוך על ידי תלמידים ותיקים ומורי המרכז, הופכים את חווית הלמידה וההוראה לחוויה אישית, ע"פ רוב מתקנת.
קבוצת הלימוד הופכת להיות קבוצה משמעותית בחייו של התלמיד, כאשר מרקם היחסים המופלא המתהווה במשך שנות הלימוד בבית הספר, בין חברי הקבוצה, הינו ביטוי נוסף לתהליכים העמוקים המתרחשים בין כתלי בית הספר.
מדבריה של פסי פייג: "הנושאים הנלמדים בבית הספר ודרך ההוראה – מטרתם להביא לחווית הלב, לשמחת הלב. הפרקטיקה צריכה להביא שמחה ותחושת חופש. אתה מרגיש טוב עם עצמך, החושים שלך מחודדים, הגוף פתוח, הנשימה-מלוא הריאות וחיוך נסוך על פניך. אתה אוהב יותר את החיים !!!
דרך החקירה של האסנות בחוויה הגופנית, החושית, הרגשית, המנטלית והרוחנית אתה נוגע בחיים. החיים הופכים חגיגה גדולה. אנחנו לומדים לראות את היופי הכוח והעוצמה הטמונים בתוכנו. פותחים את שערי הלב, לומדים להכיר את היסודות של אדמה, מים אש אויר ואתר בתוכנו, מחוצה לנו ובתנוחות היוגה השונות. אנו בודקים ובוחנים את עצמנו בתוך גבולות הישורת ועקרונות התרגול היוגי.
מטרתנו היא להעלות את הטוב ואת תחושת הערך העצמי בכל תלמיד".

מטרת הקורס:

* הכשרת מורים מיומנים ליוגה בעלי יכולת אישית גבוהה
* הקניית כלים לאימון ותרגול אישי
* הקניית טכניקות הוראה
* הקניית ידע מקיף בפילוסופיה והתאוריה של היוגה
* יצירת מרחב המאפשר פיתוח הפן האישי הנבדל של כל תלמיד

הנושאים הנלמדים:

* אסנות- תנוחות היוגה, טכניקות, השפעה תרפויטית, מתודיקה ודידקטיקה
* פראניאמה- תרגילי נשימה
* פילוסופיה של היוגה
* מוסר ואתיקה ביוגה
* יוגה תראפיה
* אנטומיה ופיזיולוגיה
* פדגוגיה ומתודולוגיה
* תזונה יוגית
* מדיטציה
* נושאים משלימים

מבנה הקורס:

* הקורס יימשך 3 שנים כולל סטאז'
* הקורס יכלול מפגשים חד-שבועיים ובנוסף גם ימים מרוכזים לאורך שנת הלימודים
* בסיום הקורס תינתן תעודת הסמכה לבוגרים - לתואר מורה בכיר


הקורס להכשרת מורים ליוגה מוכר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל


אזור:  יוגה בחיפה

פירסום

פורום יוגה ישראל

בית הספר להכשרת מורים ליוגה