מהי האתה יוגה

האתה יוגה
יוגה ישראל > יוגה מאמרים > מהי האתה יוגה

מאמר יוגה - האתה יוגה האתה יוגה הינה הענף במדע היוגה אשר עוסק בפן הפיזי.האתה יוגה מתמקדת בחיזוק הגוף הפיסי על כל רבדיו השונים ע"י תרגול אסאנות - תנוחות הגוף השונות אשר מעניקות עיסוי ומתיחה לכל איברי הגוף וביניהם איברי הגוף החיצוניים והפנימיים ,בלוטות ההפרשה הפנימיות ועוד. פראניאמה - תרגילי נשימה שונים אשר מטרתם לשלוט בפראנה אנרגיית החיים אשר מצויה באוויר,במזון ובכל הקיים מסביבנו ולתעל אותו למקום של התפתחות וצמיחה. מודרות - תנוחות אשר מטרתן להגביר את מודעות הגוף ואת זרימת האנרגיה בו.
תרגול האתה יוגה מסייע למתרגל למצוא את כוחות הריפוי הטמונים בתוכו ובגופו ולהישען כמה שפחות על כוחות ריפוי שאינם טבעיים כגון תרופות.
תרגול נכון של האתה יוגה יכול לסייע לנו רבות בהתמודדות הבלתי פוסקת עם הזמן ועם הרצון המתמיד בהישגיות והצלחה אשר יוצר בנפשו של האדם מתח ולחץ רב וזה מקרין על גופו של האדם.עפ"י המיתולוגיה ההודית האתה יוגה התקבלה ע"י שיווה לאחר שאישתו פרווטי ראתה שהאנושות הולכת לעידן אשר קרוי עידן הברזל(העידן הנוכחי בוא אנו חיים כיום) ובו יהיה הרס וטומאה רבה.פרווטי ראתה כי לאנושות אין שיטת יוגה מתאימה אשר תסייע לה להתמודד עם עידן זה ולכן היא העירה את שיווה משנתו שיווה לקח אותה ליער שם הדגים לה את האתה יוגה ובזמן שהדגים לה היא נרדמה אך כל הזמן היה שם דג במים אשר הקשיב לכל.שיווה לקח אותו והפך אותו לאדם-דג והוא עפ"י היוגה המורה הראשון של האתה יוגה ושמו מציאנדרה.
ע"י תרגול האתה יוגה שואף המתרגל להביא את תודעתו אל איבר ואיבר בגופו הן במערכת העצבים האוטונומית והן במערכת העצבים ההיקפית וע"י כך לשלוט שליטה מלאה בתנודות הגוף ובאיברי הגוף.ע"י שליטה תודעתית מלאה בגוף יהיה האדם אדון לכוחות הפועלים בגופו ולא יימצא תחת מרותן של מחלות או השלכות פיזיולוגיות של השפעות חיצוניות כגון:מתח,פחד,כעס וכו.
המילה האתה מורכבת מ 2 מילים הא - שמש ותה - ירח.שמש וירח הינם 2 זרמים חיובים ושלילים המצויים בגופו של האדם והן מסמלות את הדואליות בה מתקיים עולם החומר.אנו חווים בעולם הגשמיות מציאות שאיננה מוחלטת אלא מציאות של חיים ומוות מציאות של אנרגיה זכרית ונקבית לכך משולה אנרגיית השמש והירח הקיימת בנו.אנרגיה דואלית זו זורמת בגופינו דרך 2 ערוצי אנרגיה עיקריים הקרויים נאדים כאשר בגופינו מצויים 72,000 נאדים הפרוסים לאורך כל גופינו האנרגטי והם מקבילים למערכת העצבים.
ערוץ האנרגיה המצוי מימין לעמוד השדרה קרוי פינגלה ובו זורמת אנרגיית השמש אנרגיית החיים האקטיבית,צד זה משול לאנרגיה הזכרית בו זורמת האנרגיה החיובית .לעומתה מצד שמאל של עמוד השדרה מצוי האידה ערוץ אנרגיה אשר בו זורמת אנרגיית הירח המשולה למוות,נקביות ופסיביות ובו זורמת האנרגיה השלילית.בין 2 ערוצי אנרגיה אלו במקום בו נמצא עמוד השדרה עובר ערוץ האנרגיה העיקרי אשר קרוי שושומונה אשר לאורכו מצויות 7 הצ'קרות, החל מעצם העצה ועד קודקוד הראש לשם שואף היוגי להפנות את האנרגיה הדואלית אנרגיית השמש והירח ,ממצב תודעה של דואליות אל מצב תודעה של אחדות מוחלטת וכפי שקרוי ביוגה סאט צי'ט אננדה - אושר מוחלט,ידע מוחלט,קיום מוחלט. האתה יוגה הינה זרם אחד מיני זרמים רבים ביוגה ומטרתה לפסוע דרך שליטה בגוף אל איחוד עם הרוח ,איחוד עם האל שמהווה את המציאות המוחלטת.
אל לנו לפספס את מהותה האמיתית של היוגה ולחשוב שחיזוק הגוף,רכישת כוחות מסוימים הם המטרה העיקרית של התרגול .הגוף הפיזי הינו זמני וכל תלות והיצמדות לדבר אשר חולף תיתן באדם סבל וכאב רב.מטרתה של האתה יוגה איחוד בין הרוח לחומר ושימוש בחומר על מנת להתקדם ולפסוע למציאות מוחלטת

ביבליוגרפיה: 1.יוגה ובריאות-ס.ייסודייאן,אליזבט הייך בהוצאת י.מרכוס ושו"ת בע"מ ירושלים

יוגה צחוק

אודות כותבת המאמר

סיגל
מרפא בהילינג,דימיון מודרך,וריברסינג
מורה מוסמכת ליוגה מלמדת מבוגרים,חינוך מיוחד וילדים באיזור השרון ,בתל אביב וברמת גן
כתבה את הספר "ילדי הפרחים-דימיון מודרך ומודעות להורים וילדים" שיראה אור בקרוב בהוצאת אסטרולוג.
freeasabird78@yahoo.com
050-8314252

פירסום

השכרת אולם יוגה

יוגה ישראל- מאמרים ו טיפים