יוגה צחוק

יוגה צחוק
יוגה ישראל > יוגה מאמרים > יוגה צחוק

מאמר יוגה - יוגה צחוק יוגה צחוק הגיעה אלינו הישר מהודו ,פותחה ע"י ד"ר מאדן קטריה רופא הודי שחיבר בין צחוק לבין בריאות .הוא גילה שאנשים חולים שצוחקים נרפאים מהר יותר ואנשים שצוחקים לעיתים קרובות, חיים חיים בריאים יותר וארוכים יותר. את יוגה צחוק עצמה הרכיב ממגוון של תרגילים מעוררי צחוק שגורמים לצחוק דרך הגוף ולא דרך ההגיון.
נתחיל מהתחלה : מהו צחוק ?
השתחררות ?הרפיה ?כייף? אנדרופינים?
כל התשובות נכונות –צחוק זו פעילות שמפעילה את כל שרירי הגוף במיוחד עובדת הסרעפת ,שרירי הפנים,הריאות ( קשה לצחוק כשאין אויר ) . מנגנון הצחוק דומה מאוד למנגנון הבכי, אותה פעולה שמגיעה מאותו המקום ,עם קולות קצת שונים ופרצופים אחרים .
לא פעם הייתי נוכחת למצבים בהם אנשים בכו זמן ממושך ולפתע החלו לצחוק, או כאלו שצחקו עד דמעות שהפכו לבכי .

למה זה טוב ?

הצחוק הוא התרופה הטבעית של הגוף:
כשאנחנו צוחקים אנחנו מרגישים תחושת הקלה ,שחרור ,רפיון זאת משום שמהמוח משתחררים הורמונים כמו סרוטנין .
הצחוק מעודד ייצור תאי דם לבנים ,הנלחמים בחיידקים ומחלות . הצחוק גורם לירידת הורמוני סטרס ומוריד לחץ דם .
בשעת הצחוק הגוף מפריש חומרים משככי כאבים , פותח את כלי הדם והריאות מרגיע את המערכות וממלא באנרגיית חיים .

ומה קורה בתוך הקבוצה?

יוגה צחוק היא פעילות שמקרבת בין אנשים. מגשרת על פערים, מגבשת קבוצה ומאפשרת שותפות טובה יותר .יוגה צחוק מורידה מהשיפוטיות שיש לנו על עצמנו ועל אחרים כי פשוט כולם משתתפים כולם משתטים ..

יוגה צחוק סתם בשביל הכיף או בעל משמעות ?

צחוק ,זה תמיד כייף אבל המשמעות שלו עצומה .
נתחיל בנתונים מעניינים :מבוגרים צוחקים בממוצע 15 פעמים ביום , לעומתם ילדים צוחקים 300 פעמים ביום .
הבדל עצום –איך זה ?
כשאנחנו נכנסים לעולם של חברה ישנם הרבה כללי התנהגות שחלים עלינו, לדוגמא :אין זה מקובל לצחוק בשעת הרצאה בכיתה .
זה לא יאה לצחוק לבוס בפנים.. זה לא מקובל ללכת ולצחוק ברחוב סתם כך.
לא כך הם חיי הילדים ,ילדים חופשים מן האיסורים, הגבלות, הצווים החברתיים, הם צוחקים מכל הלב,צחוק ספונטני אמיתי, לא מאולץ .
בהפעלת היוגה צחוק אנחנו חווים צחוק ללא סיבה . אנחנו שוכחים לרגע את צו החברה מתנתקים מעולם האסור מותר, מתחברים לילד שבנו ,הילד שאוהב לשחק ,להשתולל, להינות, להוציא קולות ולפרוץ גבולות .

כשאנחנו חוזרים לילדות, לתם אנחנו לא חווים דאגות , לא חושבים על מה אמורים לעשות, לא מוטרדים ממה קורה בעולם , אנחנו פשוט בהווה,בקיים מחוברים לכאן ועכשיו נוגעים בשמחה שבנו,
באמת שבלב,
באלוהי .

יוגה צחוק

אודות כותבת המאמר

מאמר יוגה - יוגה צחוק לירון רוסבי עוסקת כחמש שנים ברפואה משלימה: טיפולי מודעות גוף נפש, מלבד זאת מנחת סדנאות מגע ויוגה צחוק .
"הצחוק כשמי התחיל ביום שנולדתי ומאז לא מוצאת סיבה להפסיק. יש משהו קסום בצחוק משהו שמרחב את הלב משחרר ומקרב בינינו לבין הבריות, שמחזיר אותנו לאיזשהו תם, ילדות קלילות. שמוחק דאגות מלבנו ומחבר אותנו עמוק לבטן. היוגה צחוק מבחינתי היא חיבור לילד שבנו לצד השמח של החיים, לצד האופטימי השמח, המשועשע לצד שמאמין שהכל בסדר ודברים טובים קורים כל ‏יום לכל אחד מאתנו."
הפעלות יוגה צחוק

פירסום

השכרת אולם יוגה

יוגה ישראל- מאמרים ו טיפים