יוגה והשפעתה על איכות החיים

האיחוד בין התודעה לנשמה מתאפשר באמצעות שני תהליכים אשר מתקיימים בו זמנית. האחד הוא התרגעות מוחלטת והשני הוא מודעות. שיטות יוגה שונות מאפשרות לכל אחד מאתנו להגיע לאותו החיבור ולשנות את חייו לטובה ממספר היבטים.

 

טיפול בבעיות בריאותיות

ישנם סגנונות יוגה רבים ומגוונים, כך שכל אחד יכול למצוא לעצמו את הסגנון הייחודי אשר עימו הוא חש בנוח. ויניאסה, ויג'אנה, אשטנגה יוגה ואחרים נבדלים זה מזה במידת עוצמת התנועות, תנוחות ההתרגעות, סגנון המודעות (נשימות למשל) ועוד. מחקרים רבים מצאו כי היוגה בכללותה מהווה כלי עזר משלים, שאינו מזיק ואינו טומן בחובו תופעות לוואי כך שהאימון יכול לעזור בטיפול במחלות בריאותיות קיימות כגון מחלות יתר לחץ-דם, בעיות מפרקים, בעיות הורמונליות ואפילו סכרת. ישנם מחקרים אשר אפילו מצאו את הקשר שבין ירידה במשקל לבין יוגה. באופן ברור מאליו, מאחר והיוגה עוסקת במודעות ורוגע, מדובר באוסף של סגנונות אשר תורמים לטיפול בבעיות נפשיות כגון מתח, חרדה, התנהגות קומפולסיבית והפגת מתחים. חשוב להדגיש כי היוגה אינה מתערבת בטיפול הרפואי ואיננה מתיימרת להחליפו. כן ניתן באמצעותה למנוע הופעה של בעיות בריאותיות וזאת בזכות ההתרגעות וקבלת הכלים הנכונים ליציבה נכונה.

 

ערכים מוספים של אימון יוגה לחיים איכותיים יותר

המתאמנים בשיטות היוגה השונות זוכים להגברת הקשר שבין התודעה והמודעת שלהם לבין הנפש. אפשרות זו מאפשרת להביט אל מעמקי ראי הנפש ולהבין את שקורה לנו, מדוע אנו מתנהגים בצורות מסוימות, מדוע אנו חשים תחושות ורגשות מסוימים וכו'. ככל שהמתאמן מיומן יותר, כך הוא זוכה להגיע לנקודות הנסתרות ביותר שבנפשו ולכן לומד להיות אדם סבלני יותר, רגוע, בעל מודעות לגוף ולתזונה הנכונה, מוצא את הדרך לבלות זמן פנאי עם היקרים לו ועוד, כל אחד לפי האלמנטים החסרים לו בחיים. בעוד ה- "מחלה" הברורה והמורגשת של המאה הנוכחית היא החומרנות, היוגה מציעה למתמידים בה מימד נוסף להתייחסות לעולם שמסביבנו, לקבל את השונה, להסתפק במה שיש, להגיע לקבלה עצמית ולהיות פחות חומריים עם תלות פחותה במותגים וסמלי הצלחה כביכול. לאור כל אלה אין שום ספק- אימון יוגה קבוע ישדרג לכם את החיים בצורה משמעותית. בהצלחה!


פירסום

השכרת אולם יוגה

יוגה ישראל- מאמרים ו טיפים