טיפול בכאבי גב באמצעות אלמנטים מעולם הרפואה משלימה


יוגה ישראל > יוגה מאמרים > טיפול בכאבי גב באמצעות אלמנטים מעולם הרפואה משלימה

מאמר יוגה - פראנה

אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר כיום היא כאבי גב מסוגים שונים. אורח החיים המודרני מכתיב עבור מרביתנו מנהגים שונים ואורחות חיים אשר אינם בדיוק מטיבים עם הגב שלנו. הדוגמה הנפוצה והבולטת ביותר היא ישיבה מרובה מול מסך המחשב (בעבודה ובבית), מסכי הטלוויזיה שאנו נוטים לרבוץ מולם וכד', אך ניתן למצוא עוד אינספור סיבות כגון – עבודה פיסית ומאומצת המעמיסה על הגב שלנו יתר על המידה.
בניסיון להתמודד עם הבעיות השונות ותסמיניהן (כאבי גב חזקים אשר ממש משבשים את אורח החיים התקין עבור אנשים רבים מספור), פותחו במהלך השנים טיפולים רפואיים שונים. בעוד מרבית האנשים בעולם המערבי מטופלים באמצעות טיפולים קונבנציונאליים כאלו ואחרים (למשל – ניתוחים, פיזיותראפיה וכד'), יותר ויותר אנשים כבר פונים כיום אל הרפואה המשלימה. תחום רפואי זה מספק לנו בשנים האחרונות מספר שיטות יעילות ומעניינות לטיפול בכאבי גב.

דיקור סיני, גלי הלם, יוגה ועוד – טיפול אלטרנטיבי כתלות בסוג הבעיה

בדיוק כמו ברפואה הקונבנציונאלית, גם במסגרת הרפואה האלטרנטיבית יש תחילה לאבחן את הבעיה, על מנת שהמטפל/ת יוכלו להתאים עבורנו את סוג הטיפול המשלים המתאים ביותר.
במסגרת הטיפולים האלטרנטיביים המוצעים כיום לטיפול בכאבי גב, ניתן למצוא שיטות נפוצות ומוכרות, דוגמת דיקור סיני. הדיקור מגרה נקודות מפתח חשובות באזור הגב ובאזורים אחרים בגוף המשפיעים ישירות על הגב, וגורם לשחרור חומרים טבעיים בגוף המסייעים לגוף להתמודד עם הבעיה היוצרת את הכאב מלכתחילה ואלו גורמים לנו להרגיש טוב יותר (משככי כאבים טבעיים). דוגמה מעניינת נוספת היא הטיפול באמצעות גלי הלם. הכוונה היא לגלים אלקטרו מגנטיים מיוחדים ומרוכזים, המופנים כלפי אזור מסוים ביותר בגוף שלנו ומסייעים במגוון דרכים, דוגמת פירוק הסתיידויות בלתי רצויות וכד'. במקרה של כאבי גב, משמשים לרוב גלי הלם לטיפול בכאבים נקודתיים המקרינים לאזורים אחרים בגוף או לכאבי שרירים בגב העליון ו/או התחתון. הטיפול באמצעות גלי הלם הופך נפוץ יותר ויותר כיום, ומספק תוצאות חיוביות בקרב אינספור מטופלים.

סוגים נוספים של טיפולים אלטרנטיביים המסייעים לבעיות של כאבי גב כוללים סוגים שונים של פעילות גופנית. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר בהקשר זה היא היוגה, אשר כבר מזמן הפכה ללהיט פופולארי ביותר בישראל ובעולם כולו. ליוגה ובמיוחד ליוגה תראפיה כלים רבים להפגת כאבי גב, פריצות דיסק, גב תחתון או צוואר. רבים המחקרים המוכיחים כי הכאב בגב אינו נובע משינויים ניווניים בעמוד השדרה אלא התשובה טמונה בחוסר חמצן באזור הגב שנגרם מהתכווצות השריר. להתכווצויות השרירים כידוע יש קשר הדוק עם רגשות האדם, לרוב מדובר ברגשות שאנו חווים בעוצמה גבוהה אך לא מסוגלים לעבדם. היוגה מסייעת לנו להגמיש שרירים וחלקים שונים בגוף, לחזק את המערכת החיסונית, לפתח מודעות גבוהה יותר לאופן בו אנו משתמשים בגוף שלנו ובעיקר לשחרר רגשות אגורים (כגון לחץ, מתח, חרדה ודיכאון). גם כאן, ניתן למצוא אינספור אנשים המדווחים כי היוגה שינתה לחלוטין את חייהם והעלימה כליל או לפחות סייעה רבות בטיפול בכאבי גב כאלו או אחרים ובעיקר שיפרה את יכולות התנועה והתפקוד.

לסיכום, עבור אנשים הסובלים מכאבי גב מסוג מסוים או עבור אלו המעוניינים להימנע מכאבים אלו בהמשך חייהם, מומלץ לנסות לשמור על אורח חיים בריא, ולפתוח את הראש גם לטיפולים משלימים שונים. הרפואה המשלימה מציעה לנו מגוון דרכים מעניינות ויעילות לטיפול בכאבי גב, כמו גם בבעיות בריאותיות רבות נוספות.

פירסום

השכרת אולם יוגה

יוגה ישראל- מאמרים ו טיפים